Kryptowährung

VeChain (VET) ma stosunkowo niską korelację z Bitcoinem

W czasie hossy pojawiają się wzorce pomiędzy Bitcoinem (BTC) a poszczególnymi altcoinami.
W przypadku VeChain, VET okazał się mieć bardzo niską korelację z Bitcoin w porównaniu z innymi, takimi jak Ethereum i Litecoin.
VET/BTC zapewnia dobrą wizualizację tego faktu.

Wielu inwestorów i inwestorów kryptograficznych na całym świecie staje się coraz bardziej byczych w stosunku do rynków, ponieważ Bitcoin (BTC) utrzymuje swoją odporność po przełamaniu 10 tys. dolarów i 11 tys. dolarów w krótkim czasie. Zazwyczaj szybki wzrost wartości Bitcoinów ma szkodliwy wpływ na pary altcoinów nominowanych w BTC. Jednakże, niektóre altcoiny takie jak VeChain (VET) wydają się nie być tak bardzo dotknięte pozytywnymi zyskami Bitcoin’a jak należy zilustrować.

Korelacja VeChain’a z Bitcoin Code jest stosunkowo niska.
W porównaniu z innymi altcoinami, takimi jak Ethereum i Litecoin, korelacja VeChain’a (VET) z Bitcoin’em jest stosunkowo niska. Według zespołu Coinpredictor, korelacja VeChain’a z Bitcoin’em wynosi 0,37 w porównaniu do 0,68 dla Ethereum i 0,83 dla Litecoin’a. Dalej wyjaśnią zależność pomiędzy VET i BTC w następujący sposób.

Zgodnie z analizą korelacji, BTC i VEN mają umiarkowanie dodatnią zależność. Współczynnik korelacji ich cen wynosi 0,37, co zostało oszacowane na podstawie poprzedniej 100-dniowej dynamiki cen obu aktywów.

Wartość korelacji z Coinpredictora może wahać się od -1 do 1, gdzie -1 jest najsilniejszą korelacją ujemną, a 1 najsilniejszą dodatnią. Co więcej, wartość 0 oznacza, że nie ma żadnej korelacji. W przypadku VeChaina, wartość 0,37 punktu dla VET nie jest tak istotna jak nagły ruch cen Bitcoina w porównaniu z innymi altcoinami.

Codzienny wykres VET/BTC pokazuje ten fakt.
Dobrym sposobem walidacji VeChain’s (VET) stosunkowo niskiej korelacji z Bitcoin’em, jest analiza wykresu VET/BTC. Gdyby te dwa cyfrowe aktywa były wysoce skorelowane, wykres byłby mniej ekscytujący, ponieważ wskazywałby, że z każdą pompą lub zrzutem Bitcoinu, VeChain podążałby podobną drogą. W rezultacie wartość VET wyrażona w BTC nie wahałaby się tak bardzo.

VeChain (VET) ma stosunkowo niską korelację z Bitcoinem 17

Dalsza dezaktywacja dziennego wykresu VET/BTC dzięki Tradingview może być obserwowana w następujący sposób.

W dniu 8 lipca VeChain osiągnął ogromny zysk w stosunku do Bitcoin’a, osiągając około 240 Sats.
W tym samym dniu 8 lipca, VeChain (VET) osiągnął szczytową wartość 0,022 USD, ponieważ Bitcoin nadal handlował na poziomie 9,300 USD.

Wydaje się, że VeChain nadal znajduje się na byczym terytorium, o czym świadczy codzienny MACD, który ma zamiar przejść w byczy sposób.
The daily MFI is neutral at 46 pointing to a second push up by VeChain in the crypto markets.
Wniosek

Podsumowując, w okresie byków na rynkach kryptońskich, niektóre altcoiny zaczynają wyświetlać wzory, które różnią się od pozostałych. W przypadku VeChain, aktywa cyfrowe wydają się mieć stosunkowo niską korelację z Bitcoin w porównaniu z innymi altcoinami.

Furthermore, a quick analysis of the VET/BTC chart reveals that VeChain could be gearing up for another push up.

Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz altcoinów, takich jak VeChain, zaleca się inwestorom i inwestorom stosowanie stop loss i niskiej dźwigni finansowej w celu ochrony kapitału handlowego.

Kommentare deaktiviert für VeChain (VET) ma stosunkowo niską korelację z Bitcoinem